Obavještenja

blog-img
Osnovne studije
Dr Miloš Borozan - Odrastanje u eri smartfona i društvenih mreža..Ogledi iz psihologije

Pristupno predavanje za zvanje docenta

📢 Drage studentkinje i studenti,

❓Koliko društvene mreže oblikuju našu pažnju, pamćenje i donošenje odluka?

❓Kako smartfoni utiču na način na koji odrastamo i gradimo međuljudske odnose?

❓Da li smo zaista "povezaniji" nego ikad – ili više distancirani nego prije?

❓Da li nas tehnologija zaista zbližava ili nas, paradoksalno, čini usamljenijima?

❓U kojoj mjeri neprestana izloženost ekranima mijenja naše navike, emocionalne reakcije i svakodnevne odluke?

 

✅ Pridružite nam se na pristupnom predavanju dr Miloša Borozana pod nazivom:
🧠 "Odrastanje u eri smartfona i društvenih mreža..Ogledi iz psihologije"

📅 Petak, 21. februar
14:00 h
📍 Amfiteatar A3
Trajanje: otprilike 60 minuta

 

A sada...Nešto i o predavaču:

Dr Miloš Borozan, rođen u Nikšiću 1991. godine, diplomirao je i magistrirao psihologiju na Univerzitetu u Firenci, nakon čega je nastavio doktorsko usavršavanje iz oblasti bihejvioralne ekonomije i eksperimentalne psihologije na univerzitetima u Milanu, Peskari i Ruanu. Njegov doktorski rad, koji istražuje determinante izbora fakulteta i ekonomsku pismenost, prepoznat je kao projekat od posebnog značaja i podržan od strane Italijanskog ministarstva nauke.

Trenutno je istraživač u laboratoriji CETAPS (Univerzitet u Ruanu) i komesar za istraživanja, inovacije i preduzetništvo na evropskom projektu INGENIUM. Gostujući je predavač na Univerzitetu u Ruanu i Univerzitetu Donja Gorica. Na Fakultetu primijenjene nauke predaje predmete Metodologija istraživanja 2, Psihologija rizika i Kognitivna psihologija.

Dobitnik je prestižnih nagrada i stipendija, uključujući Nacionalnu stipendiju za izvrsnost Crne Gore, stipendiju Predsjednika Crne Gore, stipendiju Vlade Italije i regije Toskane, kao i republičkih i saveznih nagrada iz fizike.

Autor je i koautor desetak naučnih radova objavljenih u međunarodnim časopisima, uključujući Journal of Behavioral and Experimental Finance, Entropy, Journal of Behavioral Economics for Policy, i druge. Posebno se ističu njegova istraživanja o neurofeedback treninzima za regulaciju stresa kod sportista, ulozi vizuelne pažnje u donošenju finansijskih odluka i povezanosti kognitivnih procesa sa ekonomskim ponašanjem.

 

💡 Zašto ne biste iskoristili priliku da čujete iz prve ruke kako digitalni svijet oblikuje ljudsku psihu i svakodnevne odluke?

📍 Vidimo se u petak u A3! 🚀