Obavještenja

blog-img
Osnovne studije
Projekcija: Film Gabora Matea - Mudrost traume

Kako razumjeti i uhvatiti se u koštac sa traumom, prenosi nam doktor Mate u dokumentarnom filmu koji nudi perspektivu društva koje razumije najranjanjiviji dio sebe. Više informacija u nastavku.

Gabor Mate nas uči kako da se opet povežemo sa sobom i sa svojim samosaosjećanjem. 

U svrsi kreiranja novih perspektiva i pristupa brige o mentalnom zdravlju, diskusiju sa publikom, nakon filma pokrenuće psihološkinja Bojana Jakić Kopitović. Ona će približiti film publici, pričajući o razmršavanju traume, prihvatanju sebe i svog bola kao i o opasnosti koju može prouzrokovati samodijagnoza i liječenje. 

Naš student Primijenjene psihologije Kosta Mijušković će govoriti o svom ličnom procesu tokom i nakon traumatičnih događaja, načinima samoizliječenja i njihovim posledicama kao i o značaju saosjećajne zajednice, samoprihvatanja i samoodređenja. 


Mjesto projekcije: DKC Pomorandža

Projekcija u 18:00h
Pauza od 19:30 do 19:45h
Diskusija od 19:45 do 21:00h