Primijenjena psihologija: Gostujuće predavanje Dragane Pešić

Završetak ljetnog semestra na studijskom programu Primijenjena psihologija istaknut je gostovanjem Dragane Pešić, načelnice odjeljenja za razvoj i stručnu podršku u Zavodu za socijalnu i dječju zaštitu.

Studentima je pružena izuzetna prilika da se detaljno upoznaju s operativnim aspektima rada Službe za djecu i mlade i Službe za odrasla i stara lica koje postoje u okviru Centra za socijalni rad.

Fokus je bio na ključnim ulogama psihologa i socijalnih radnika u širokom spektru aktivnosti uključujući starateljstvo, porodični smještaj, hraniteljstvo, usvojenje, zaštitu djece iz disfunkcionalnih porodičnih odnosa te rad s mladima s rizičnim ponašanjem.

Interesovanje za ove teme bilo je izuzetno visoko, što jasno potvrđuje važnost ovog događaja.

Događaj je vizuelno propraćen slikama u Galeriji.