Primijenjena psihologija: Učešće studenata na Dig Nest Spring school

Studentkinje II godine studijskog programa Primijenjena psihologija zajedno sa saradnicom mr Anom Maksimović učestvovale su na Dig Nest Spring school.

Dig Nest Spring school događaj trajao je od 09. do 11. aprila 2024. i okupio renomirane univerzitetske profesore iz oblasti tehnologije, odnosno vještačke inteligencije.

Studentkinje su osmislile niz inovativnih rješenja koja bi mogla znatno olakšati pojedine aspekte obrazovnog i zdravstvenog sistema.

Tanja Stanišić i Milica Konatar promovisale su ideju ,,Aplikacija za ljude sa disleksijom ili nekim drugim poremećajem vida."

Ana Vujoić i Anđela Laković su se predstavile sa idejom ,,Prevencija zavisnosti online igara na sreću."

,,Mentaldnevnik" osmišljen je u sljedećem sastavu: Ivana Dabetić, Mirha Adžajlić, Aleksandra Mijović i Esma Ishmi.

Prezentacije su realizovane uz podršku prof. dr Ivane Ognjanović.

Riječ je o projektu koji realizuju Univerzitet Donja Gorica i Univerzitet Crne Gore kao i još šest nacionalnih i četiri evropska partnera, a koji se finansira kroz Erasmus+ program.

Cilj projekta je jačanje saradnje sa privrednim sektorom kao i modernizacija visokoškolskih ustanova u Crnoj Gori.