Najava predavanja: Psihološki aspekti suicida – Nebojša Žižić na UDG-u

U ponedjeljak, 16. septembra u 12h u A1, na studijskom programu Primijenjena psihologija biće održano predavanje specijaliste medicinske psihologije Nebojše Žižića na temu „Psihološki aspekti suicida“

Suicid je tema koja zahtijeva pažnju, posebno zbog alarmantne statistike koja pogađa Crnu Goru. Razumijevanje faktora koji doprinose ovoj pojavi, kao i mehanizama prevladavanja, od suštinske je važnosti – posebno za mlade generacije.

Ovo predavanje pruža jedinstvenu priliku da se produbi znanje o ovom kompleksnom problemu i istraže načini pružanja podrške.

Pozivamo sve zainteresovane studentkinje i studente da prisustvuju ovom značajnom događaju i da zajedno doprinesemo podizanju svijesti o mentalnom zdravlju i prevenciji suicida.