Primijenjena psihologija: Festival mentalnog zdravlja na UDG-u

Dio programa drugog Festivala mentalnog zdravlja održan je na UDG-u 14. oktobra i to u vidu diskusije pod nazivom: Od stigme do saosjećanja: uloga medija u promjeni percepcije suicida u organizaciji Crnogorske asocijacije za unapređenje zdravlja (CAUZ).

Stručnjaci iz oblasti mentalnog zdravlja, danas su pred vise od 150 studenata studijskog programa Primijenjena psihologija i Humanističkih studija Univerziteta Donja Gorica govorili na temu suicida kao javno-zdravstvenog i multifaktorskog problema, koji je dodatno komplikovan brojnim predrasudama i nesavjesnim medijskim izvještavanjima.

Predavači:

Mina Gazivoda - spec. medicinske psihologije

Marija Pašić - MA psihologije - Institut za javno zdravlie Crne Gore

Aleksandar Popović - spec. psihijatrije

Nakon izlaganja predavača, uslijedila je dinamična diskusija praćena dubokim promišljanjima o ovoj temi.

Diskusija je realizovana uz tehničku podršku mr Ane Maksimović, saradnice na studijskom programu Primijenjena psihologija.