Saradnik

Curriculum vitae

Ime i prezime: Krsto Ivanović

Datum rođenja: 10. 06. 1980

Mjesto rođenja: Kotor (Republika Crna Gora)

E – mail:krsto.ivanovic@udg.edu.me

Obrazovanje:

• Prirodno – matematički fakultet, Univerzitet Crne Gore

Odbranjen diplomski rad pod nazivom ’’Vorteksna stanja u visoko – temperaturnim superprovodnicima“ u saradnji sa mentorom prof. dr. Jovanom Mirkovićem, 2004.

• Fizički fakultet, Univerzitet u Beogradu

Odbranjen magistarski rad iz teorijske fizike pod nazivom ’’Rezonantna stanja na Fermijevoj površi u visoko – temperaturnim superprovodnicima sa primjesama“ u saradnji sa mentorom prof. dr. Žarkom Kovačevićem, 2007.

• Univerzitet u Cukubi, Japan

Odbranjen doktorski rad iz teorijske fizike pod nazivom ’’Terahercno zračenje iz niza Džozefsonovih spojeva spojenim sa spoljašnjim LCR kolom“ u saradnji mentorom prof. dr. Kazuom Kadovakijem, 2012.

Nagrade:

• Nagrada povodom Dana opštine Podgorica, kao najboljem studentu Prirodno – matematičkog fakulteta, 2000.
  • Nagrada Prirodno – matematičkog fakulteta kao najboljem studentu u generaciji, 2004.

Objavljeni naučni radovi:

1. Jovan Mirkovic, Shintaro Hayama, Atsushi Nakano, Krsto Ivanovic, Jovan Setrajcic, Kazuo Kadowaki, ’’Vortex Phases in Bi2Sr2CaCu2O8+dSingle Crystals in Titled Magnetic Fields,“Materials Science Forum(ISSN:0255-5476), Volume 67, Page(s) 453-454, May 2004.
  2. Ivanovićand Ž. Kovačević, ’’Looking for the Resonant States in High – temperature Superconductors with Impurities,’’ Journal of Research in Physics, Volume 31, No. 1, Page(s) 47 – 53, 2007.
  3. Masashi Tachiki, Krsto Ivanovic, Kazuo Kadowaki and Tomio Koyama,’’Emission of terahertz electromagnetic waves from intrinsic Josephson junction arrays embedded in resonance LCR circuits,’’ Rev. B83, 014508, 2011.
  4. Takanari Kashiwagi, Manabu Tsujimoto, Takashi Yamamoto, Hidetoshi Minami, Kazuhiro Yamaki, Kaveh Delfanazari, Kota Deguchi, Naoki Orita, Takashi Koike, Ryo Nakayama, Takeo Kitamura, Masashi Sawamura, Shota Hagino, Kazuya Ishida, Krsto Ivanovic, Hidehiro Asai, Masashi Tachiki, R. A. Klemm and Kazuo Kadowaki,’’High Temperature Superconductors Terahertz Emmiters: Fundamental Physics and Its Applications,’’ Japanese Journal of Applied Physics51, 010113, 2012.

Učešće na naučnim konferencijama:

1. M. Tachiki, T. Koyama, K. Ivanovic, and K. Kadowaki,

Theoretical Model for the Effect of Electrodes on THz Wave Emission from the Int- rinsic Josephson Junction Array, JPS Meeting (20. 03. – 23. 03. 2010, Univerzitet Okajama)

1. K. Ivanovic, M. Tachiki and K. Kadowaki, Tsukuba University

The THz Wave Emission from the Intrinsic Josephson Junction Array Embedded in

The resonant LCR circuit, The 7thInternational Symposium on the Intrinsic Josephson Junction Effects and Plasma Oscillations in High - Tcsuperconductors (29.04 – 03.05.2010, Univerzitet Hirosaki)

1. Ivanovic, M. Tachiki and K. Kadowaki, Tsukuba University

The THz Wave Emission from the Intrinsic Josephson Junction Array Under the External Magnetic Field, JPS meeting (Septembar 2010, Univerzitet Osaka)

1. Ivanovic,M. Tachiki and K. Kadowaki, Tsukuba University

Emission of Terahertz Electromagnetic Waves from Intrinsic Josephson Junction Arrays Embedded in Resonant LCR Circuit, The 3rd International Symposium on Interdisciplinary Materials Science (09.03. – 10.03.2011, Cukuba)

1. School on quantum materials and workshop on vortex behavior in unconventional superconductors, Braga (Portugal), 07 – 12.10.2018

Interesovanja i sposobnosti:

Moja uža specijalnost je fizika čvrstog stanja, ali ona kao dio fizike zahtijeva poznavanje širokog spektra ostalih oblasti fizike i matematike. Iz tog razloga poznajem jako dobro teorijsku fiziku, kao i primijenjenu matematiku u oblasti fizike.

Bavim se fizikom materijala, a u sklopu nje naročito fizikom faznih prelaza i fizikom superprovodnosti.

Poznavanje stranih jezika:

Govorim, čitam i pišem engleski jezik. Mogu da razumijem i govorim italijanski jezik, a posjedujem i najosnovnija znanja iz japanskog jezika.

dr Krsto Ivanović