Saradnik
mr Hakile Resulbegoviq

Hakile Resulbegoviq je rođena u Baru. Osnovnu školu „Boško Strugar“ i gimnaziju „Bratstvo jedinstvo“ završila je u Ulcinju sa odličnim uspjehom. Odmah nakon srednje škole, školske 2016/2017 godini upisala je Fakultet primijenjene nauke, studijski program Primijenjena psihologija na Univerzitetu Donja Gorica u Podgorici i bila dio prve generacije na tom studijskom programu. Tokom 2018. godine bila je angažovana kao terenski supervizor za jedno od najvećih istraživanja koje ispituje položaj djece i žene u Crnoj Gori realizovano od strane Uprave za statistiku Crne Gore i UNICEF-a. Diplomirala je u roku, sa prosječnom ocjenom 9.60 i u septembru 2019. godine odbranila diplomski rad pod nazivom: „Etički usmjereno ponašanje potrošača i njihov odnos prema ekološkim proizovodima“.

Hakile Resulbegoviq je odmah nakon završetka osnovnih studija, studijske godine 2019/2020 godine školovanje nastavila na postdiplomskim studijama na smjeru Evropska zvanična statistika na Univerzitetu Donja Gorica, gdje je u redovnom roku položila sve ispite i u septembru 2021. godine predala završen magistarski rad pod nazivom „Prostorna statistika i primjena globalnog pozicionog sistema na terenskim anketnim istraživanjima” .

Hakile Resulbegoviq od 2020. godine radi na Fakultetu primijenjene nauke, na studijskom programu Primijenjena psihologija kao saradnica u nastavi i administrativnim poslovima. Njene oblasti interesovanja su: psihologija, statistika i principi psiholoških testiranja.

Pored univerzitetskog angažovanja, bila je i angažvana kao:

• Saradnica u Agenciji za istraživanja javnog mnjenja „Damar“;
  • Tri godine za redom kao kontrolor na SILC istraživanju o prihodima i uslovima života koje je bilo sporvedeno od strane Uprave za statistiku Crne Gore (Monstat-a);
  • Glavna kordinatorka u sprovođenju projekta finansiranog od strane „Fonda za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava“;
  • Koodinatorka na projektu finansiranom od strane Ministarstva kapitalnih investicija;
  • Bila je angažovana kao istraživač i statističar na brojnim istraživanjima koja su bila sprovedena od strane nevladinih organizacija u Crnoj Gori;
  • Isto tako je angažovana kao istraživač na Evropskim projektima koji se sprovode na Univerzitetu Donja Gorica kao što su: Dignest, EuroCC i sl.

Pored svog angažovanja u Crnoj Gori, Hakile je imala priliku da radi i kao statističar i  ekspert za obuku o istraživačkim metodama i analizi podataka za internacionalnu organizaciju “World Vision“.

Tokom studiranja pohađala je razne kurseve koje su usko povezani za njenom oblašću djelovanja od kojih se izvajaju: kurs inferentialne statistike i analize podataka uz pomoć statističkog programa SPSS, kao i kurs analize podataka uz pomoć programskog jezika R. Trenutno pohađa i takmičarka je na Eurostat-ovoj laboratoriji za kodiranje zajedno sa kolegama iz italijanskog Zavoda za statistiku.

Hakile Resulbegoviq je dobitnica prve nagrade povodom Dana istraživanja u organizaciji UDG-a, MONSTAT-a i DAMAR-a 2020. godine na temu: Satelitski podaci noćnog osvjetljenja kao mjera ekonomske aktivnosti u Crnoj Gori po opštinama.

Autorka je publikacija na teme: „Zahtjevi lokalnog tržišta rada za mlade“, „Svijest mladih o bezbjednosti ulica“, „Glas građana za dobru upravu“, „Procjena tolerancije kod mladih“ i mnoge druge.

Maksimović & Resulbegović (2022). Spremnost studenata za preduzetništvo: Studija slučaja Univerziteta Donja Gorica. Preduzetnička privreda 19(1). 85-101. https://vvv.researchgate.net/publication/363852250_STUDENT_READINESS_FOR_ENTREPRENEURSHIP_CASE_STUDI_OF_THE_UNIVERSITI_OF_DONJA_GORICA

Resulbegović & Stamatović (2022). Prostorna statistika i primena Globalnog sistema pozicioniranja u terenskim istraživanjima. GNP 2022- Građevinska nauka i praksa 8(1). https://vvv.researchgate.net/publication/359867520_SPATIAL_STATISTICS_AND_APPLICATION_OF_THE_GLOBAL_POSITIONING_SISTEM_IN_FIELD_SURVEIS

mr Hakile Resulbegoviq